Тиждень математики та інформатики

З метою підвищення інтересу до вивчення математики, розвитку
логічного мислення, уваги, швидкості реакції та пам’яті з 30.11 по 4.12
2015 року у школі проведено тиждень математики та інформатики.

Цікаве відкриття тижня трьома ведучими та Розумійком.
Учні дізнались багато цікавого з життя видатних математиків./Files/images/DSC02488.JPG/Files/images/DSC02490.JPG

30.11 проведено відкритий урок в 7 класі "Рівнобедрений трикутник" вчитель Улєвич Л.М.

1.12 бів проведений виховний захід, гра «Що? Де?
Коли?». Гра відбулася згідно правил телевізійної передачі серед двох команд : хлопців і
дівчат, учнів 7 та класів. З невеликою перевагоюперемогу здобула команда «Інтеграл».Вчитель Улєвич Л.М.

2.12 проведено відкритий урок в 5 класі "Розвязування рівнянь"(Сім чудес України)

/Files/images/DSC02492.JPG

Тема: Розв’язування рівнянь.(Сім чудес України)

Інтегрований урок математики та історії

Мета:

навчальна: удосконалити вміння розв’язувати рівняння, використовуючи залежності між компонентами дій, сформувати вміння розв'язувати рівняння, у яких невідоме число входить до буквеного виразу;

розвивальна: формувати вміння застосовувати свої знання в нових ситуаціях;

виховна: виховувати наполегливість, працелюбність.

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Перевірити готовність учнів до уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання (Слайд 3)

1) Якщо х – 37 = 185, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 185 + 37

2) Якщо 185 – х = 37, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 185 – 37

3) Якщо х + 35 = 187, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 187 – 35

4) Якщо 185 : х = 37, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 185 : 37

5) Якщо х : 37 = 185, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 185 · 37

6) Якщо х – 35 = 187, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 187 + 35

7) Якщо 37 · х = 185, то знайти невідоме число х можна за допомогою виразу 185 : 37

К

А

У

Н

Р

Ї

185 – 37

185 : 37

185 + 37

187 + 35

187 – 35

185 · 37

У

К

Р

А

Ї

Н

А

185 + 37

185 – 37

187 – 35

185 : 37

185 · 37

187 + 35

185 : 37

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку. (Слайд 4)

Сьогодні у нас незвичайний урок. Урок - подорож по визначним місцям України і в той же час будемо вчитися розв’язувати рівняння.

У травні 2007 року стартувала Всеукраїнська акція Сім чудес України, яка була ініційована Миколою Томенком . Тоді регіональні оргкомітети представили своїх претендентів на звання Семи чудес. З них був складений список 100 претендентів.

Організатори акції пообіцяли розмістити у туристичних довідниках інформацію іноземними мовами не тільки про «сім чудес», а про кожну 21 українську визначну пам'ятку, яку з гордістю можна показувати всьому світу. Можливо, після акції з'явиться і загальний перелік усіх історичних пам'яток країни, якого досі немає.

Чудеса України були визначені за результатами інтернет-голосування (76889 голосів) і опитування 100 експертів: учених, істориків, культурологів і фахівців у галузі туризму.

ІV. Актуалізація опорних знань.

Перша наша зупинка в столиці нашої України – в Києві. (Слайд 5)

Виконання усних вправ(Слайд 6)

1) Які з наведених виразів є буквеними:

а) 25 + z; б) 364 + 365x; в) 7· (189 – 35);

г) (154 – 36) · y; д) 13 · 5 + 90; е) 96 : x?

2) Якщо можливо, обчисліть значення виразу:

а) (55 – 53) · 15; б) (55 – 53) · у; в) 156 – 5 · 30; г) 156 – 5z.

3) Спростіть вираз:

а) 8z + 6z; б) (24 – 16) · x; в) 13 · 6 + 12у; г) x + 19 + 31. Друга зупинка це Києво - печерська лавра (Слайд 7)

Одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури, а також діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври. У теперішній час пам'ятка перебуває під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв і Української православної церкви Московського патріархату.

Фронтальне опитування 1) Як називають компоненти дії додавання? 2) Як знайти невідомий доданок? 3) Як називають компоненти дії віднімання? 4) Як знайти невідоме зменшуване? від’ємник? 5) Як називають компоненти дії множення? 6) Як знайти невідомий множник? 7) Як називають компоненти дії ділення? 8) Як знайти невідоме ділене? Невідомий дільник? 9) Що називається рівнянням? 10) Що називається коренем рівняння? 11) Що означає розв’язати рівняння? (Слайд 8)

Не достатньо мати лише добрий розум, головне –

це раціонально застосовувати його.

Р.Декарт

V. Удосконалення знань.

Виконання письмових вправ 1)Розв’яжіть рівняння: (самостійно) (Слайд 9) а) х – 4523 = 2354; (6877) б) 1856 – х = 412; (1444) в) х + 2147 = 4231. (2084)

І ми потрапили до собору святої Софії. (Слайд 10)

Християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису 11—18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи. 1990 — ансамбль Софійського монастиря занесено до Переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Щоб продовжити нашу подорож розв’яжемо наступні завдання (колективне) 2) Знайдіть корінь рівняння: (Слайд 11) а) 238 : х = 14; (17) б) 132 · х = 1188; (9) в) х : 23 = 105; (2415) г) х · 78 = 390. (5)

Це острів Хортиця (Слайд 12)

Найбільший острів на Дніпрі, розташований у районі міста Запоріжжя. Унікальний природний та історичний комплексХортиця витягнута із північого-заходу на південний-схід, має довжину 12,5 км, ширину в середньому 2,5 км і площу приблизно 3000 га .. На острові є заселені селища. 2007 року на Хортиці було розбудовано комплекс «Запорозька січ».

Усно порахуємо (Слайд 13) Помножте зручним способом 1) 25 · 7 · 4; 2) 9 · 2 · 5; 3) 4 · 13 · 25; 4) 125 · 2 · 8. Розташуйте відповіді у порядку спадання Так це Херсонес (Слайд 14)

Старогрецьке місто-держава в південно-західній частині Криму. Херсонес Таврійський був заснований 422–421 рр. до н. е. грецькими вихідцями з Гераклеї Понтійської як грецька колонія на північному узбережжі Чорного моря і за античної доби став важливим торговельним, ремісничим і політичним центром південно-західного узбережжя Криму. 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський був включений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

VI. Підсумок.

Наш урок піходить до кінця.

- Чи досягли ми поставленої мети?

- Що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці?

Маса крота у 7 разів перебільшує масу Дюймовочки. Знайти масу Дюймовочки і Крота якщо, якщо маса крота більша від маси Дюймовочки на 12.

- Як знайти невідомий доданок?

- Як знайти невідоме зменшуване?

- Що означає розв’язати рівняння?

І остання зупинка це Хотинська фортеця (Слайд 15)

Фортеця 13–18 століття у місті Хотин на Дністрі, що у Чернівецькій області, Україна. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Одне з семи чудес України. Сьогодні на території Хотинської фортеці створено Державний історико-архітектурний заповідник. Тут полюбляють проводити свята козацької звитяги та знімати фільми.

VI.Домашнє завдання (Слайд 16)

Кiлькiсть переглядiв: 361

Коментарi