Про тиждень зарубіжної літератури

2022-11-21

/Files/images/титулка-зарубіжної.jpg

Звіт про проведення тижня зарубіжної літератури

14.11 – 18.11.22

«Зупинись і подумай! Чи можеш ти жити без літератури? Чи буде повним твоє життя без книги, без поезії, без мистецьких перлин? Доводимо до відома: з 14.11 по 18.11 в нашому закладі – тиждень зарубіжної літератури». Таким оголошенням розпочався в Новоданилівській гімназії вищезгаданий предметний тиждень (дистанційно). Цікаві вікторини, конкурси, змагання, виставки дали змогу виявити найактивніших читачів та шанувальників красного письменства, розширили дитячий кругозір, відкрили нові літературні таємниці.

Головними завданнями проведення предметного тижня із зарубіжної літератури є:

· популяризація зарубіжної літератури як шкільного предмета і суміжних з нею дисциплін;

· розвиток інтересу учнів до зарубіжної літератури і читання;

· поглиблення і поширення знань учнів із предмета;

· сприяння розвитку читацької культури учнів;

· виявлення літературно-обдарованих учнів;

· організація неформального учнівського спілкування, сприяння самоствердженню та самоорганізації ліцеїстів;

· розвиток самостійної творчої діяльності учнів; удосконалення професійної майстерності вчителя

Був складений окремий план проведення тижня і всі заходи відбувалися за планом.

При розробці плану тижня зарубіжної літератури дотримувалась таких вимог:

· орієнтація на реалізацію потреб, інтересів ліцеїстів, їх розвиток

· залучення у процес підготовки та проведення предметного тижня всього учнівського колективу;

· відображення в роботі тижня літературних ювілеїв, пам’ятних дат;

· використання різноманітних видів і форм позакласної і позашкільної роботи з предмета;

· передбачення різних видів діяльності учнів;

· забезпечення участі у виховних заходах якомога більшої кількості учнів;

Була зібрана велика кількість дуже цікавих матеріалів за темами: «Цікаво про книги», «Чи знаєте ви», «Цікаві факти», «Письменники говорять», «Таємниці Олімпу». Ці матеріали мали успіх в учнів, вони знайомились із цікавими фактами, які розкривали перед ними світ книги.

Слід зазначити, що учні дуже активно готувались до участі в заходах предметного тижня, хоч і дистанційно.

Учні 7 класу опрацювали значний обсяг матеріалу з історії античної культури і літератури. Особливе задоволення в них викликало звернення до Міфів Стародавньої Греції, які вони вивчали в попередніх класах і повторювали на початку цього навчального року. Семикласники віртуально побували на горі Олімпі , де зустрілися з Зевсом та іншими богами.

Докладніше зупинимось на такому заході, як усний літературний журнал «З Україною в серці» (9 клас), що присвячений взаємозв’язку української і зарубіжної літератур. Такий захід є ефективним засобом розширення знань учнів про життя і творчість зарубіжних письменників, сприяє усвідомленню їхньої діяльності у розвитку української культури, формуванню уявлень про взаємозв’язки зарубіжної і української літератур, збагачує учнів відомостями культурологічного та краєзнавчого характеру.

Добираючи матеріал для створення усного журналу «З Україною в серці» враховували такі аспекти:

· факти перебування письменника зарубіжної літератури на українській землі;

· знайомство зарубіжних письменників з українським фольклором та літературою;

· особистісні контакти зарубіжних письменників з представниками української культури;

· українська тематика у творчості зарубіжних письменників;

· твори зарубіжних письменників, написані під час їхнього перебування в Україні або під впливом такого перебування;

· переклади зарубіжними письменниками творів української літератури на національні мови;

Перед початком проведення Тижня зарубіжної літератури учні 9 класу підготувала невеличкі повідомлення під загальною назвою «Зарубіжні письменники і Україна». Кожне повідомлення присвячується одному конкретному письменнику і його зв’язкам з Україною. Обсяг такого повідомлення не перевищує одного стандартного аркуша (так матеріал буде краще сприйматись). Тексти супроводжуються цікавими ілюстраціями (це, наприклад, портрет письменника) . Хочеться відмітити , що майже всі учні 9 класу взяли активну участь.

В інтелектуальній грі «Vivat, інтелект!» старшокласникам були запропоновані тематичні блоки запитань, мережані інтелектуальними узорами із сузір’я перечитаних книг за час навчання у школі. Справжнім інтелектуалом проявили себе учениці 9 класу Ковальчук Олена Лукашенко Мілена , Давиденко Валерія та Гончаренко Катерина . Випускники довели, що читання художньої літератури збагачує інтелект і виручає у складних життєвих ситуаціях. (вчитель Чупіра В.А.)

Учні 5 класу створили карти «Країна , якої немає на карті». Провели ток – шоу «Хвилина слави». Найактивнішими були: Мовчан С., Пашков Д. і отримали відповідні сертифікати. З учнями 6 класу проведено фото – квест. Учні побували на грі «Хто зверху». (вчитель Єршик Я.О.) Завершальним акордом предметного тижня став вернісаж «Сплетіння епох, культур, традицій» (7, 9 класи). Літературна зустріч із митцями – представниками різних часових площин Шіллером (7 кл), Гейне (9 кл), була презентована проектами школярів: життєпис і читання творів. (вчитель Чупіра В.А.)

В.О.Сухомлинський вбачав одне з головних завдань школи в тому, щоб «кожен крок до знань був гордим злетом птаха, а не стомленою ходою знесиленого мандрівника, який ледь тягне за спиною важку ношу». На мою думку, тижні зарубіжної літератури саме і відкривають перед нашими вихованцями можливість такого злету.

Кiлькiсть переглядiв: 28

Коментарi