День української мови та писемності

2022-11-09

День української мови та писемності

/Files/images/314719603_1222791455262069_2366523374338479452_n.jpg Ну що б, здавалося, слова.

Слова то голос- більш нічого

А серце б'ється - ожива,

Як їх почує!...Знать від Бога

І голос той , і ті слова

Ідуть між люди

Т.Шевченко

Цими словами розпочався День української мови та писемності в 3 класі . У нас сьогодні " Мовне асорті". Багато цікавих завдань : загадки , ребуси, вікторина , ігри. Світяться оченята у дітей, коли вони відгадують казки, добирають рими, підбирають, синоніми , антоніми, замінюють фразеологізми одним словом, складають текст про добро і зло. Показали свої теоретичні знання у грі «Вірю-не вірю». Переможцями заходу стали Вчорашня Вероніка та Борисова Софія. Дякую всім дітям за активну участь.

Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності. Маленькі першокласники теж приєдналися: писали під диктовку вивчені букви, списували речення. В кінці визначили переможця - Ковалюк Дмитро.

День української писемності та мови - свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Учні 4 класу переглянули презентацію, взяли участь в інтелектуальній грі " Знавці рідної мови", писали вислови про мову, а також взяли участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Другокласники на виховній годині до Дня писемності та мови ознайомилися із значістю української мови у житті людини. На занятті учні грали в ігри,,Ланцюжок", ,,Правильно чи неправильно,"Що є в мові", Хмаринка". Сподобалося дітям разом складати віршики і збирати та пояснювати прислів'я,читати вірші про мову. Підсумком заняття були такі поетичні слова:

,,Українську рідну мову

В дар дали мені батьки

Берегти її,плекати,

Буду всюди й повсякчас.."

Мова -то серце народу: гине мова-гине народ.