Тиждень української мови

/Files/images/maxresdefault.jpg

Тиждень української мови

(7.11.2022- 11.11.2022)

Керуючись указом Президента України від 06.11.1997 р. вся Україна щорічно 9 листопада відзначає День української писемності і мови, доводячи ще раз всьому світу, якою дорогоцінною святинею для нас, українців, є мова і, що ми є країна сильна і непереможна!!! Зараз у ці важкі і скорботно-чорні дні наша рідна мова стала для нас ще ріднішою, ще сокровеннішою. Вона є тією святинею, що згуртовує українську націю в єдине ціле-у Народ!

Тому відповідно до плану роботи МО вчителів суспільно- гуманітарного циклу з 7.11 по 11.11. в Новоданилівській гімназії проходив Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови. Вчителями Єршик Л. А. та Вербою Н. А. сплановано та проведено в повному обсязі заходи, які охоплювали інтереси учнів 5-9 класів.

Розпочався Тиждень зі знайомства з історією свята. З цією метою учні 6-7 класів змогли переглянути презентацію. П’ятикласники із задоволенням взяли участь у мініпроєкті ”Що для мене рідна мова”. Найактивнішими були, а отже, і стали переможцями- Мовчан Софія, Асмолов Матвій, Перескоков Роман та Пашков Данило. Семикласникам прийшлася до смаку участь у мовному фотоквесті. Переможцями стали: Нікітіна С., Мирончук С., Бондар А., та Барзєнкова А.

У вівторок на учнів 5-6 класів чекала онлайн-гра”Знавець рідної мови”. Вона допомогла в цікавій ігровій формі повторити та узагальнити відомості з Лексикології та Фразеології, виявити рівень своїх знань. У мовознавчій боротьбі кращими стали: 5 клас - Асмолов М,; 6 клас - Павлюк М. Учні 9 класу провели мовознавче дослідження.

9 листопада пройшов диктант національної єдності, в якому взяли активну участь 5 вчителів та 11 учнів Новоданилівської гімназії. У цей день уже традиційно стартував 23 Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика. Він зібрав учнів 3-9 класів. Кращими стали: 3 клас — Середа Єва 4 клас — Тягнирядно Олександр та Могіш Іван, 5 клас — Мовчан Софія, 6 клас — Чорний Елуард, 7 клас - Барзєнкова Анна, 8 клас - Носаль Аліна, 9 клас - Лукашенко Мілена. Долучилися до цього свята також учні 2 та 4 класу . Вони підготували раптівку ло Дня мови( Красіна В. Б.) та “Мовне асорті”.(Зубік Л. О.)

10 листопада на учнів 8 класу чекала цікава вікторана, а 5-класників — інтерактивна гра- подорож.

Переможці та активні учасниики усіх заходів отримали заохочувальні нагороди: жартівливі сертифікати грамоти та подяки.

Цей тиждень став доказом того, що ми-українці-горда і незалежна нація !!! І ворогам нашим не вдасться зламати живого народного слова,і, що мовні стіни нашої держави міцні і витривалі, бо вони в надійних руках наших воїнів, наших янголів-оборонців і охоронців! Слава Україні! Слава ЗСУ! Слава нашим оборонцям рідної