Тиждень Шевченківських днів

2021-03-09

Тиждень Шевченківських днів

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім`я Т. Г. Шевченка, славетного митця, людини планетарного масштабу.

У Новоданилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів з 09.03 по 19.03.2021 року пройшли ряд заходів, які традиційно називають Шевченківським тижнем. Учителі суспільно- гуманітарного циклу провели виховні, інформаційні години, конкурси, тематичні уроки тощо, присвячені життю та творчості Т. Г. Шевченка.

Шевченківський березень розпочато квестом “Шлях до Шевченка”, у якому взяли участь учні 8 класу( вчитель Єршик Л. А.) Учасники гри, використовуючи маршрутні листи, виконали чимало цікавих завдань,що стосуються життя та творчості Т. Г. Шевченка. Подорожуючи різними станціями, не лише пригадали великого Тараса Шевченка, а і вкотре усвідомили значимість його постаті для українського народу, відкрили для себе нове у цій величній особистості і гідно,за словами В. Зінкевича, «пройшли шлях до Тараса».

Учні 11 класу, продовжуючи естафету, із великим задоволенням переглянули фільм “Невідомий Шевченко”. А після перегляду створили інформаційні карти “Моє відкриття ”.

Орфографічна й пунктуаційна подорож шляхами життя та творчості

Т. Г. Шевченка ” - таку назву мав захід, проведений для учнів 6, 7, 9 та 10 класів.

Учні 6 класу на тематичній інформаційній годині під назвою “Це цікаво знати” змогли ознайомитися з цікавими фактами із життя

Т. Г. Шевченка та вшануванням пам'яті Кобзаря у всьому світі ( вчитель Верба Н. А.)

Учитель Чупіра В. А. для учнів 5-6 класів провела цікаву та пізнавальну виховну годину “Вінок Кобзареві”. Учні 7 класу мали змогу перегорнути сторінки усного журналу “Іду з дитинства до Тараса”.

А для наших старшокласників була проведена читацька конференція “Провісник долі України”. Це ще одна можливість по-новому осмислити твори поета, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне та себе в ньому.

У шкільній бібліотеці було організовано виставку книг про Т.Шевченка та його творів «На сповідь до Шевченка», де кожен охочий зміг віднайти для себе інформацію, що розширила його знання про великого Кобзаря.

У коридорі школи оформлений святковий інформаційний банер, присвячений Шевченківським дням.

Під час проведення Шевченківських днів до кожного дитячого серця протягнено промінчик розуміння того, що саме Тарас Григорович Шевченко є духовним наставником, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.