Тиждень зарубіжної літератури

2018-02-19

/Files/images/SAM_0171.JPGТиждень зарубіжної літератури

«Література – це храм , куди можна ввійти лише з чистою совістю і шляхетними намірами».

Ф. Шиллер

Під таким девізом у Новоданилівській школі був проведений тиждень зарубіжної літератури . Учні подорожували сторінками улюблених книг , брали участь у конкурсах , вікторинах ; багато цікавого дізналися про життя і творчість письменників , змагалися знаннями про кращі твори зарубіжної літератури. Під час проведення заходів школярі продемонстрували творчі здібності , ерудицію , глибокі знання з предмету.

Основною метою тижня зарубіжної літератури є:/Files/images/SAM_0195.JPG

- підвищити інтерес учнів до уроків зарубіжної літератури;

- виховати повагу до літературних та культурних традицій народів світу;

- навчати самостійно працювати з додатковою літературою;

- висловлювати та відстоювати власну думку;

- формувати естетичні смаки.

Понеділок- День Мрій розпочався святковою лінійкою , на якій

учні школи зробили подорож до Греції і познайомилися богами:

Зевсом , Посейдоном , Фемідою , Герою , Діонісом , Деметрою , Афіною. Вчитель зарубіжної літератури Чупіра В.А. розповіла про план проведення тижня зарубіжної літератури. Також в цей день учні 1 – 5 кл. розгадували кросворди та вікторини . Найактивнішими були учні : Єрмоленко Я. , Лукашенко М. , Давиденко В. (4 кл.) , Конограєва В. , Баланенко Я. , Вознєва Т. (3 кл.) , Вознєва Д. , Шурепа А. , Комощук А. ( 5 кл.). Учні 1 – 4 класів малювали малюнки на тему «Казки народів світу».

Вівторок – День Античності . Перед початком уроків учні 8 та 9 кл. провели інформаційну хвилинку «Сходження на гору Олімп». В цей день відбулася гра – подорож «Міфологія. Антична бібліотека»

6 – 8 кл. вчитель Чупіра В.А. Перемогу отримали учні 6 класу.

Між учнями 8 – 9 кл. було змагання в Клубі веселих і кмітливих «Міфи народів світу» . Учні 9 кл. (Капуста С. , Лашкіна О. , Барзєнкова І.) показали хороші знання з зарубіжної літератури.

Середа – День Детективу . В цей день відбувся усний журнал

« Важкий шлях та Хто є Хто?» 5 – 7 кл. Найактивнішими були такі учні: Комощук А. , Конограй М. (5 кл.) , Морозюк Л. , Ушканенко М.

Терехова К. , Капуста Д. ( 6 кл. ) , Пятачкова А. , Стрюк Ю. , Сова Д. , Бойко Д. (7 кл.). Учні 7 – 8 кл . побували у відеосалоні і розслідували кримінальну справу Е. По та А.К. Дойла. Заочну літературну екскурсію до музею Шерлока Холмса зробили учні

9 - 11 кл.

Четвер – День Фантазії розпочався конкурсом « Диканьківські мешканці – мої знайомі» (за твором М.Гоголя «Ніч перед Різдвом») 6 кл. вчитель Чупіра В.А. Переможцями стали Морозюк Л. , Ушканенко М. , Чупіра І. , Бондарь В. , Терехова К. Вчитель зарубіжної літератури Єршик Я.О. з учнями 7 – 8 кл провела гру

«Найрозумніший» . Перемогу отримала учениця 7 кл. Сова Д.

П’ятниця – День Знайомства . В цей день учні 1 – 4 кл. побували в мультиклубі «В гостинну до казки» вчитель Єршик Я.О. Завершився тиждень зарубіжної літератури літературною зустрічу «Пригорнись душею до України» (за творчістю зарубіжних письменників) 7 – 11 кл. Учні та вчителі школи слухали вірші про Україну зарубіжних письменників: А. Ахматової , О. Блока, М. Рільке В. Шекспіра та інші.

Загалом тиждень зарубіжної літератури був цікавим та пізнавальним .Варто зазначити , що завдяки таким заходам школярі починають краще готуватися до уроків , активніше беруть участь у літературних бесідах , більше і , головне , якісніше читають , цікавляться новинами зарубіжної літератури. А вчителі відчувають радість творчості , професійного зростання й духовної реалізації.