Місячник знань з правил безпеки життєдіяльності

2017-12-06

/Files/images/SAM_9578.JPG Місячник знань з правил безпеки життєдіяльності

З 06. 11. 2017 р. по 06.12. 2017р. в Новоданилівській ЗОШ І – ІІІ ступенів був проведений місячник знань з правил безпеки життєдіяльності «Захисти себе сам – захистиш своє здоров’я». Метою місячника була цілеспрямована профілактична робота щодо попередження надзвичайної події , ситуацій за участю дітей , підняття рівня знань з основ життєдіяльності та отримання навичок з безпеки життя та здоров’я учнів у школі . Тож було сплановано та проведено ряд заходів.

У 1 класі класовод Красіна В.Б. провела ряд бесід: « Твоє робоче місце. Безпечні місця для ігор та розваг», « Обережно! Обірваний провід!», «Правила пішохідного переходу». Мета бесід- допомогти уникнути небезпечних ситуацій удома та на вулиці за відсутності дорослих.

З учнями 2 класу ( класовод Зубік Л. О.) в листопаді проведені заходи з безпеки життєдіяльності з метою формування навичок орієнтування в небезпечних ситуаціях і ухвалення раціональних рішень та виховання відповідальності за власне здоров’я. Теми бесід були такими:

1. Правила експлуатації побутових, нагрівальних, електричних та газових приладів.

2. Сам удома.

3. Гра-тренінг «Як правильно користуватися ножем та ножицями»

Учні 3 класу( класовод Лиса О.О.) прийняли участь у тренувальному занятті, на якому вчились обирати безпечні місця для відпочинку та гри, засвоїли правила безпечної поведінки біля школи та провели виставку малюнків даної тематики.

Під час години спілкування « Руйнівники здоров’я», учні 4 класу ( класовод Ковальчук О.В.) поглибили знання про негативний вплив на здоров’я шкідливих звичок, вчились розпізнавати небезпечні ситуації, оцінювати власні вчинки, інсценізували різні ситуації щодо дорожньо–транспортних пригод з вини школярів.

Учні 5 класу ( кл. керівник Єршик Я.О.) на годині спілкування розглянули поведінку учнів під час зимових кліматичних умовах: небезпеки в іграх на повітрі ( травми, обмороження, поведінка на льоду), захист від інфекційних хвороб та провели виховну годину «Твоя безпека».

У 6 класі керівником Лавренко Н.Б. була проведена бесіда «Вогонь-ворог, вогонь-друг» , де були повторені правила поводження з вогнем і газом та електроприладами. Школярі в ігровій формі навчились діяти в небезпечних ситуаціях, надавати першу допомогу в разі отруєння природним і чадним газом. Учнями також була переглянута презентація «Правила безпеки», проведена вікторина «Як захиститись від вогню».

З метою запобігання травматизму під час навчального процесу та в

побуті з учнями 7 класу( кл. керівник Савченко Н.І.) на виховних годинах та годинах спілкування було проведено цикл бесід: « Безпека на дорогах і в транспорті», « Безпека з вогнем та газом». Учні переглянули кінофільм про протипожежну безпеку.

У 8 класі ( кл. керівник Бровченко Л.О.) провела виховну годину

«Життя людини – найвища цінність», метою якої було виховання в учнів гігієнічних навичок, бажання займатись фізичними вправами, раціонально харчуватись, боротися зі шкідливими звичками. Під час бесіди «Як не наразитись на небезпеку під час користування інтернетом», діти познайомились з небезпеками різних сайтів та соціальних мереж.

Учні 9 класу ( кл. керівник Пронченко С.О.) переглянули фільм

« Небезпечні знахідки», визначили алгоритм дії при виявленні вибухових пристроїв або боєприпасів, дізналися про служби, які займаються ліквідацією вибухових пристроїв та наслідків терористичних актів.

З метою не допустити пожежу, передбачити її виникнення, у 10 класі ( кл. керівник Верба Н.А.) було проведено ряд практичних занять щодо дотримання правил пожежної безпеки та переглянули відеофільм «Віктивна поведінка в суспільстві»

У 11 класі ( кл. керівник Дриль В.В.) під час бесіди « Попередження протиправних дій молоді» особлива увага приділялась правилам поведінки учнів, вміння стримувати себе в різних ситуаціях. Учні показали знання наслідків шкідливих звичок, розглядали життєві ситуації. Під час години спілкування було проведено тренінг «Ураження електрострумом. Перша допомога».

У рамках проведення місячника безпеки життєдіяльності учні нашої школи під супроводом вчителя Чупіри В.А. побували на екскурсії в пожежній частині смт. Казанка. Під час екскурсії учні ознайомилися з роботою та обов’язками пожежника.

На уроці «Основи здоров’я» у 7 класі по темі « Пожежна безпека. Безпека побуту» було ознайомлено учнів з пожежною безпекою домівки, де розвивали вміння аналізувати причини пожеж та виховували організованість, впевненість у власних силах. У 8 класі учні ознайомились з наслідками незбалансованого харчування, розглянули симптоми харчового отруєння, тренувались надавати першу допомогу при харчових та кишкових отруєннях.

Особливу увагу звернули на вивчення видів отруйних грибів та рослин, що зустрічаються в нашій місцевості ( вчитель Лавренко Н.Б.).

У рамках місячника безпеки життєдіяльності педагогом-організатором Іваськевич В.І. була проведена інтелектуальна гра між учнями 9-11 класів ,де учні показали свої знання з правил дорожнього руху , пожежної безпеки, як не заблукати в лісі. Учні школи загону ЮІР постійно виступають на лінійках, пропагуючи знання правил дорожнього руху.

З усіма працівниками школи відповідальна з ОП Дриль В.В. провела бесіду «Безпека праці починається з правосвідомості працівника» , де було наголошено «… Статтею 43 Конституції України визначено : кожен громадянин має право на належні , безпечні і здорові умова праці…» . Тож обов’язок кожного роботодавця- забезпечити це право своїм працівникам, а обов’язок кожного працівника - не чекати, коли йому таке право нададуть, а користуватись ним, відстоювати та захищати.

/Files/images/SAM_9571.JPG

/Files/images/SAM_9696.JPG/Files/images/SAM_9684.JPG/Files/images/SAM_9699.JPG/Files/images/SAM_9688.JPG
/Files/images/SAM_9705.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 517

Коментарi