Тиждень початкових класів

2017-11-13

Проведення «Тижня початкових класів»

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення ТИЖНЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.

У цьому навчальному році він проходив з 13 по 17 листопада. У нашій школі він проходив під девізом: «Кожен день у нас цікавий, плідний і яскравий.»

У проведенні тижня активну участь взяли молодші школярі 1 – 4 класів. Організаторами тижня були вчителі. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити цей тиждень справжнім улюбленим святом як для дітей, так і для дорослих.

Тиждень проходив за таким планом:

1. Урочиста лінійка. Відкриття тижня початкових класів.

2. Ознайомлення з планом роботи на тиждень.

3. Вікторина "З якої я казки"

Вівторок «День любителів природи»

1.Вода в природі

2. Прикмети про осінь

3. Осінній кросворд

4.Загадки про природу

5. Змагання « Буду я природі другом»

Середа «День Математики»

1.Віршовані задачі

2. Графічний диктант

3. Логічні задачі

4. Гра «Шифрувальник»

Четвер «День рідної мови»

1.Відгадайте загадки. Криптограми

2. Конкурс знавців імені Петра Яцика 3 – 4 класи

3Вікторина « Знавці української мови»

П’ятниця« День спорту»

1. Конкурс рухливих ігор на перерві «Грайлики».

2. Спортивне змагання «Виростайте здорові, всі веселі та бадьорі”

Робота «Тижня» була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів.

План виконано в повному обсязі. В ході проведених заходів прослідковувалося, що вчителі початкових класів приділяють велику увагу знанням, умінням, навичкам учнів; формуванню моральної культури особистості, національної свідомості, патріотизму.

Відкрився тиждень з урочистої лінійки, на якій діти у віршованій формі познайомили з планом проведення. Мабуть, на Землі немає людини, яка б не любила казок. Адже змалку казка навчала нас уявляти та мріяти, радіти й сумувати. У казках уславлюється сміливість, мудрість, прагнення до справедливості. Вона посідає важливе місце і у громадянському вихованні.

Учителем 3 класу Лисою О.О. було проведено конкурс-гру «З якої казки ?». Діти за допомогою ілюстрацій відгадували назви казок та казкових персонажів.

У вівторок пройшов День любителів природи. Він для малюків був дуже цікавим, бо в цей день школярі мали змогу побачити багато цікавих дослідів з водою .

Також в цей день кожен клас приготував виставку малюнків: « Природа – наш дім».

У день «королеви наук», вчителем 4 класу Ковальчук О.В. проведено цікавий математичний захід . Протягом години учні розв’язували цікаві задачі на кмітливість, розгадували кросворд, відгадували різні математичні загадки, розвиваючи при цьому логічне мислення. Захід був дуже цікавим та пізнавальним, учням він дуже сподобався.

Цікавим та незвичним в цей день був конкурс краваток для хлопчиків і дівчаток.

День рідної мови також був цікавим і плідним. Учні 3 - 4 класів взяли участь у конкурсі імені Петра Яцика. Найкращі знання показали Носаль Аліна( 3 клас) та Лукашенко Мілена (4 клас).

А також цього дня пройшов конкурс « Знавці рідної мови». Учні показали свої знання і вміння у доповненні прислів’їв, конкурсі скоромовок, відгадували загадки, криптограми, складали «розсипанки», познайомилися з висловами видатних людей про мову.

У п’ятницю – в день спорту , учням початкової ланки було запропоновано взяти участь у спортивному змаганні «Виростайте здорові, всі веселі та бадьорі».

Тиждень завершився урочистою лінійкою «Закриття тижня початкових класів», де підведено підсумки роботи і винесено подяку всім активним учасникам.

Школа – це велика родина. Діти в родині – це, поза сумнівом, щастя. А коли ці діти ще й талановиті, то це щастя, помножене на їх кількість.

Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.

Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, будуть їм у цьому допомагати. І в нашій школі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!