Тиждень математики та інформатики

2016-11-28

Тиждень математики та інформатики

28.11 - 02.12

Коли йдеться про зміст шкільного курсу математики, то, звичайно, мають на увазі засвоєння учнями певної системи математичних знань, умінь і навичок. Але не можна зводити все математичне навчання в шкоді до передачі учням визначеної суми знань і навичок. Це обмежувало б роль математики в загальній освіті. Тому перед школою стоїть важливе завдання математичного розвитку учнів.

Жодна школа не може випустити спеціаліста високої кваліфікації. Спеціалістом робить його власна діяльність. Треба лише, щоб він умів учитися, учитися все життя, повинен уміти знаходити знання, яких не вистачає, знати, де їх можна знайти і як ними скористатися, адже “мудрим ніхто не вродився, а навчився”, “навчити можна лише того, хто хоче вчитися”.

Позакласні заходи і заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до них він докладно вивчає відповідну літературу. Одним із таких заходів і є проведення тижня математики та інформатики в школі. Методи і та форми його проведення можуть бути різними, але мета одна – зацікавити та залучити до роботи якомога більше учнів.

/Files/images/DSC03623.JPGЛінійка відкриття тижня математики та інформатики

З 28.11.16 по 2.12.16 в нашій школі відбувся предметний тиждень з математики та інформатики

Мета проведення предметного тижня:

· формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики;

· розкрити красу математичних понять;

· поглибити здобуті на уроках знання , показати способи їх використання на практиці;

· ознайомити учнів із життям відомих вчених-математиків;

· виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу;

· сприяти створенню атмосфери взаємоповаги між учнями та вчителями.

Вчителями предметниками були проведені цікаві та змістовні позакласні заходи:

· Математичний бій з математики 5 - 6 класах (Ташкевич М.Ю.);

· Математичний брейн – ринг 8 клас (Улєвич Л.М.)

· Математичний турнір 9 клас (Улєвич Л.М.)

· Квест брейн - ринг для учнів 8 – 11 класів з інформатики (Ташкевич М.Ю.);

· Повідомлення 5 клас «Одиниці вимірювання довжини» (Ташкевич М.Ю.);

· Повідомлення 6 клас «Деякі магічні натуральні числа» (Ташкевич М.Ю.);

· Повідомлення 7 – 9 класи «Математична вікторина» (Ташкевич М.Ю.).

/Files/images/DSC03635.JPGУчні старших класів виступили з цікавими повідомленнями

Переможцями у конкурсах були визначені наступні учні :

в математичному брейн – рингу – учні 9 класу;

у конкурсі математичний бій – учні команди «Юні піфагорійці»;

у квесті з інформатики – І місце посіли учні 11 класу, ІІ місце - учні 10 і 8 класів, ІІІ місце – учні 9 класу.

Під час проведення заходів математичні повідомлення учні 11 класу розповіли про магічні властивості чисел, цікаві факти про одиниці вимірювання довжини.

/Files/images/DSC03649.JPGКоманда 11 класу - переможці квесту з інформатики./Files/images/DSC03652.JPGКоманда учнів 5-6 класу - переможці математичного конкурсу

Закінчився тиждень лінійкою, на якій були підбиті підсумки тижня, нагороджені переможці конкурсів.

/Files/images/DSC03667.JPGНагородження переможців конкурсів